
Nem egyszer szürkén és okosan hallgatom el
...De már csak hangulatok vannak, érzések, ízek, illatok és dallamok. Napszakok, évszakok és életszakaszok. Helyek, színek és emberek. Változások és állandóságok. Álmok és valóságok. Időtől átalakult emléktöredékek.





Az ember semmi mástól nem fél annyira, mint a közöny és a megszokás elburjánzásától, mégis, mintha maga táplálná a vadnövény gyökereit, önvédelemből, hogy ne égjen porig az érzelmek hevében. Csüggedés nélkül kellene tudomásul vennünk, hogy szükségünk van a megszokásra, hiszen ettől válik élhetővé az élet.
Van olyan szeretet, ami ölni képes?
Igen, én is úgy gondolom, hogy addig vagyunk fiatalok, amíg el tudjuk képzelni, hogy előttünk állhat a pillanat, és akkor ér véget az életünk, amikor már arra sem vagyunk kíváncsiak , milyen lehetett volna.Tudunk emlékezni és veszekedni, együtt reggelizni és vacsorázni, színházba és társaságba járni. Történeteket mesélni, fényképeket nézegetni, könyveket rendezni a könyvszekrényekben, együtt tölteni a vakációt.De megbírkózunk-e érzelmeink felszínességével, a hétköznapi hazugságokkal, amelyekkel telezsúfoljuk az életünket? Tudjuk-e, mekkora valójában az együttélésünk ereje, hogy valódi, vagy csupán üzemképes a kapcsolatunk? Bevalljuk-e egymásnak, milyen más életekkel élünk együtt és számot vetünk-e azzal, hogy ezek jelenléte mivé formál minket? Amíg ezekre a kérdésekre nem válaszolunk, nem tudhatjuk, kik vagyunk valójában.
Nem tudom, mi rosszabb a másik fél számára: egy létező, vagy egy képzeletbeli szerető. Mindkettő megváltoztat bennünket. Mások lettünk.
.
“Utolsó leheletemmel is köszönöm a sorsnak, hogy ember voltam, és az értelem szikrája világított az én homályos lelkemben is. Láttam a földet, az eget, az évszakokat. Megismertem a szerelmet, a valóság töredékeit, a vágyakat és a csalódásokat. A földön éltem és lassan felderültem. Egy napon meghalok: s ez is milyen csodálatosan rendjén való és egyszerű! Történhetett velem más, jobb, nagyszerűbb? Nem történhetett. Megéltem a legtöbbet és a legnagyszerűbbet, az emberi sorsot. Más és jobb nem is történhetett velem.”
Ezen sorok legfőképpen egy számomra nagyon kedves emberre gondolván fogalmazódtak...., pedig ő az aki a legkevésbé tehet erről.
Talán azért éppen vele kapcsolatosan merültek fel ezek a dolgok, mert érdeklődése neki is alábbhagyott....:-(((
Néha a fellegekbe járok, máskor csak sírni tudnék. És legtöbbször olyan egyedül érzem magam.
A munkám kapcsán sok emberrel találkozom, sokakhoz jönnek Barátok, munkatársak, család, férj. Számíthatnak emberekre, akik bármit megtesznek értük.
Ezután elgondolkodtam. Engem miért nem keres soha senki? Vajon ha eltűnnék, észrevennék? A legrosszabb, hogy tudom a választ. Nem.
Nem tűnne fel senkinek, hogy nem vagyok. Nem, nem meghalnék, csak elszállnék, mint a köd. Hiányoznék? Nem érzem. Nem változna senkiben semmi, ha nem lennék. Szomorú, hogy senkiben nem hagytam mély nyomot. Olyan üres. Olyan nem létező.
"A művésznek magányosnak kell maradnia. (...) Nem csak a művésznek. Mindenkinek, aki nagyot akar alkotni."
De én mit alkotok? Nem is akarok nagyot alkotni. Egyszerű életre vágyom. Hogy legyen kihez fordulnom.
"Senki se vette észre, hogy eltűnt, mint azt sem, hogy ott volt, sem azt, hogy élt."
Ezt érzem na. Most is itthon ülök, és senki nem közli, hogy velem szeretne lenni. Rossz, hogy senkinek nem vagyok igazi érték.
Mindenkinek megvan a saját élete, az enyém valahogy hiányzik. Vagy nem is tudom, olyan egyszemélyes monológ. Színház az egész. Mikor azt hiszik, hogy én.... aztán alig tudom magamról lekaparni az embereket, hogy én mindig a társaság középpontja vagyok, hogy milyen jó, hogy nem vagyok egyedül. Persze. Ez játék.
Csak úgy tűnik, milyen jó nekem. Közben egyedül vagyok. Mert nem kíváncsiak rám. Csak a felszínt látják, első látásra ítélnek, ráadásul rosszul. Sírhatok egyedül az éjszakába, ott ahol senki sem lát. Csak ha egy kicsit jobban figyelnének, ha jobban törődnének, látnák, hogy nagyon magányos vagyok. És hiába próbálkozom, elkerül az egész.
"Alighanem az a legnagyobb tragédia az életben, ha valaki semmiben sem érezheti magát fontosnak."
Sokszor így érzem, hogy kicsit sem vagyok fontos senkinek. Olyan semmilyennek érzem akkor magam.
Lehet, hogy az én hibám. Rosszul játszottam. Vagy egyáltalán nem is játszottam. Az őszinteség fáj. Főleg nekem. Ha én vagyok őszinte. Mert én nem játszom meg a barátságot, a szerelmet, nem játszom meg az érzéseimet. És ezért nem értem célt. Mert magamat adom.
Ez veszélyes dolog, mint látjuk. Magány vesz körül, és blogot írogatok...., hogy azt hihessem, hogy érdekel valakit is.
Nem értem a hangulat ingadozásaimat sem. Mikor ezeket írom, tényleg nagyon rosszul érzem magam. De máskor madarat lehet velem fogatni, annyira boldog vagyok. Nem tudom mi ez velem, nem tudom mit csinálok rosszul.
Soha ne feledd, hogy bárhol, bármilyen messze, bármilyen körülmények között is vagy, Én mindig a közeledben leszek, szeretni foglak, és megölellek ha szükséged van rá!