2011. március 17., csütörtök

Dorinának...


Ne nézz hátra!

Mert kinek nem tűz, de mocsok van a markában,

csak erre vár, nyálát csorgatva, hogy arcodba vágja.

(A maga erjesztette mocskot, másokénak álcázva)

És szakadt már a fejedre eddig is megannyi gyalázat,

hogy ne tűrd ha sárdobálók sisere serege rád támad!

(Rázd le a koloncot, ha magad vére serken is érte!)

Bár van benned annyi alázat, hogy ha kell, akár hajlasz

(a jó szóra persze) mint a nád, és ha kell, ha van miért,

mindened odaadnád a semmiért cserébe, nem mérve,

hogy vajon megérte? Menj csak az úton, ami a Tiéd!

Ne nézz hátra!

Hátha túléli....


A Szív ott feküdt magányosan az utcán, a jéghideg, esőáztatta, csillogó macskaköveken. Fázott és remegett, nyirkos volt az egész teste. Jégkristályként megfagyott könnycseppek borították be... hanyagul... és ridegen. Elhagyták?... vagy elveszítették?... senki sem tudta. Kamráin régi sebek, repedések, szorítások nyomai látszottak. Széttépett ereiből cseppekben bugyogott a borostyánvörös vér... s lassan hatalmas tócsát képezett a járda közepén. Pedig hűséges és dolgos... féltő és gondoskodó... egyszerűen szerető szív. - mondták az emberek akik felismerték. A többi járókelő pedig csak sajnálta... milyen kár!... egy élettől duzzadó Szív, s mégis utcára került. Talán azért maradt egyedül, mert nem kellett senkinek, s gazdája sem bírta tovább cipelni. Bizonyára nyomta... szúrta... és időnként sajogva feszítette szét mellkasát. Ezért megvált tőle, s kidobta... mint egy kóborkutyát. Elhatározta, hogy ezentúl ésszel él... és nem szívből. Hogy végleg hagyta-e el?... azt senki sem tudja, talán még ő sem. Most ott fekszik árván és elhagyottan... még gyengéden dobog ugyan, de már nem küzd, s egyre fárad. Azt mondják, hogy még így is gyönyörű. Hatalmas, élettől duzzadó, és lávavörösen csillog az éjszaka koromfekete sötétjében... de félő, hogy lassan kihűl majd, mint a vulkán hamutengere... s osztrigaszürke rideg kővé válik. Ha arra sétálnál, kérlek nézz a lábad elé!... s vigyázva lépj!... nehogy rátaposs! Inkább emeld fel!... féltőn... óvón... és szeretettel!... ha mégsem tennéd, akkor csak kerüld ki óvatosan!... hátha túléli.

2011. március 16., szerda

Szíveket gyűjtök....


Szeretem azt, aki gyűjt. Naponta van öröme. Megnézi gyűjteményét, gyarapítja, ápolja, gondozza, megmutatja barátainak. Közben örül, hogy neki van az, amit szeret.
Tisztelem a bélyeggyűjtőket, a rovargyűjtőket és azokat, akik címkéket, képeslapokat, érméket gyűjtenek. Bármit.

Te mit gyűjtesz?
Amit én gyűjtök, ahhoz nem kell pénz. Amit gyűjtök, annak nincs ára, mégis mindennél többet ér.

Szíveket gyűjtök.
A szív jelkép. Az embert jelenti.

Úgy járom útjaimat, élem napjaimat, hogy szíveket keresek. Talán bolondnak hinnének, ha tudnák, miért nézek kutatón mások szemébe. Bolondnak hinnének, mint a görög bölcset, aki nappal lámpásával embert keresett a piacon.


Szíveket gyűjtök. Nekem nem valami kell, hanem valaki. Ember.
Ember, aki rám mosolyog; aki megért; aki tisztességes; aki hűséges; akiben szeretet él; aki örül, hogy észreveszik; akiben a tehetség egy szóra kinyílik; ember, aki egyszerűen érték, mert ember.

Ha van olyan nap, hogy nem találok, az én hibám.
Nem néztem eléggé szét, nem néztem a látszat mögé, az előítéletek alá.
Szerencsétlensége az embernek, hogy a jót szégyelli. Rejti, mint kagyló a gyöngyét. Hát én feltöröm a kagylót figyelemmel, érdeklődéssel és a gyöngyhalászoknál boldogabb vagyok. Mert az emberek között több az ember, aki méltó, hogy annak lássák, mint az, aki összetörte magában az emberséget.
Elfogult vagyok? Téged nem ismerlek. Embernek tartod magad. Hányan vesznek észre? Hányan kérik a szíved? Hányan látják, hogy jó vagy?
Szíveket gyűjtök. Őrzöm arcukat. A szemük tüzére emlékszem. Ha azt felejtem, énjük bennem marad, amely belém égett egy pillanat alatt.
Nincsenek érméim, bélyegjeim, címkéim, sem galambgyűjteményem.
Szíveket gyűjtök.
Szívem tele van.
Velük és az örömmel, amelyet csak ők adhatnak.

Nézd el nekem, hogy végig magamról írtam. Eszelősen hiszem, hogy nincs nagyobb, fontosabb, mint az ember. Embertelen korban élünk? Ne hidd el. Csak nézz önmagadba, nézz a mások belső világába s meglátod az Embert. Csak annyi időt fordíts embertársaidra, mint a gyűjtők gyűjteményeikre. Kincseid lesznek. Nem olyan, mit pénzzel kifejezni lehet, nem valamik, hanem sok-sok szív benned, valakik, akiknek értéke semmivel ki nem fejezhető és mind személyes öröm életedben.


.

Kedvesemnek




“Veled boldog vagyok,
Veled szelíd vagyok,
Veled erős vagyok,
Veled nyugodt vagyok,
Veled mindig mosolygok,
Veled én, énmagam vagyok,
Nincs többé olyan, hogy nélküled,
Tervem és jövőm van veled.”


“Jó érezni, hogy szeretlek.
Nagyon és egyre jobban.
Ott bujkálni két szemedben,
Rejtőzködni mosolyodban.
Érezni, hogy szemeid már
szemeimben élnek és néznek,
S érezni azt, ha szép, veled szép
És csak veled teljes az élet.”



Szeretlek.

Ilyen egyszerűen.
Mint ahogy a nincstelenek
szerethetnek nincsteleneket,
szeretlek,
ahogy a mozgásra képtelenek szerethetnek,
szeretlek a szememmel,
szívemmel
a gondolatommal szeretlek,
természetes szeretettel szeretlek,
olyannal,
aminek nincs szüksége csipkére,
a szépség álarcára,
mesterséges fényre,
furfangra,
idegen gondolatra,
hétköznapi szeretettel szeretlek,
féltőn, és múlhatatlanul,
korral is kortalanul,
úgy, mint aki elért a végső állomásra,
mint aki célt ért,
ahonnan nincs vissza és nincs tovább.

Szeretlek,
mint ahogy csak a szeretet szerethet!



.

2010. december 20., hétfő

Szeress úgy mint én....


Úgy látom olyan vagy, mint én,
a szél fújt felém.
Jó, hogy szeretsz, én úgyszintén.
Nem rossz jel a kezdetén.

Miért hazudnánk, hogy mindig így lesz?
Nem volna jobb, csak kellemes.

Ölelj át úgy, mint én,
legyünk az ég szintjén,
és valami lesz.

Esküt ne tégy, mert nincs miért,
a szó szépe megcsal még.
Szép, de végül mit sem ér,
csak sírnál és szégyellnéd.

Miért hazudnánk, hogy mindig jó lesz?
Olcsó vigasz, és tönkre tesz.

Ölelj át úgy, mint én,
legyünk az ég szintjén,
te szabadon élhetsz.

Szeress pont úgy, mint én,
szívedből őszintén,
én majd érzem, ha nem jó ez már.
Szeress pont úgy, mint én,
ha fázom, bújj mellém,
napok vagy évek, jöjjön, ami jár.
Szeress pont úgy, mint én,
szívedből őszintén,
szólj, ha érzed, hogy fáraszt ez már.
Szeress pont úgy, mint én,
ha fázom bújj mellém,
napok vagy évek, jöjjön, ami jár.

Hidd el én nem vagyok rosszabb,
csak más, mint a többi.
Nem várok magamnál jobbat,
de nem volt még, aki ezt érti.

Miért hazudnánk, hogy mindig szép lesz?
Holnap mi vár, azt ne kérdezd.

Ölelj át úgy, mint én,
legyünk az ég szintjén,
és valami lesz.

Szeress pont úgy, mint én,
szívedből őszintén,
én majd érzem, ha nem jó ez már.
Szeress pont úgy, mint én,
ha fázom bújj mellém,
napok vagy évek, jöjjön, ami jár.
Szeress pont úgy mint én,
szívedből őszintén,
szólj, ha érzed, hogy fáraszt ez már.
Szeress pont úgy, mint én,
ha fázom bújj mellém,
napok vagy évek, jöjjön, ami jár.

2010. november 15., hétfő

Happy Birthday! 30

Van, hogy megjutalmaz az élet és van, hogy csak szimplán pofán vág, Hiszen a létem egy hosszú ösvény, és bizony belóg néhány ág,
De ha fel is tépi szívem egy-két éles tüskés gally,
Csak megyek tovább az úton, s érzem nem lesz semmi baj!

Egy életfogytig tartó túrába kezdtem,
Ködbe vész a múlt s a végtelenbe tart,
Olyan, mint ha reménykedve eveznék,
Mégsem tudom merre van a part.

Aztán elmém radarján egy jel működésbe lép,
Mire ráeszmélnék révbe érek s ünnepel a nép,
Barátokkal egy torta mellett felidézzük a szép napokat
Este pedig iszunk pár kört, hogy vigyorba szedjük az arcizmokat

Úgy hiszem ettől könnyebb lesz majd minden,
Nevetünk az életen, mint egy viccen
Hisz él még bennem a tűz,
Ami minden gondot elűz
Ép lélek vagyok egy teljesen ép testben

Mert van, hogy megjutalmaz és van, hogy pofán vág
És bizony megesik, hogy belóg néhány ág,
Nem tudom honnan indult, s merre tart
És néha úgy érzem, túl messze a part

Ezért kell, hogy legyenek álmaim,
Hogy beteljesítsem vágyaim,
Így elűzhetek majd minden gondot, s bajt,
(Kell, hogy legyen ami hajt)

Legyen, ami feltankol egy évre
A mai nap egy fejezetnek a vége,
De holnap újabb indul majd
(Egy újabb év egy újabb rajt)

Egy a végzet s egy a kezdet
Ha elbukok úgyis újrakezdem
Menetelek egy újabb cél felé
(Mindig arccal a fény felé)

Ma is ugyanolyan mint rég,
Csak a tortán újabb gyertya ég (30)
Lezártam a sötét múltat,
Nekivágok egy újabb útnak...



.

2010. október 23., szombat

Sikoly...


A költözés megvolt. Meglepő, de a volt párommal mindenben jól megegyeztünk, nem volt vita.

Már-már azt hittem minden kezd helyreállni, boldognak, vidámnak éreztem magam de aztán jöttek a „jóakaróim” és elkezdődött az eddigi legnagyobb lélekpusztítás. Az utóbbi 2 hétben életem legszörnyűbb napjait élem.

Kiderült a családomból, néhányan nem mellettem állnak és ezzel mély sebeket ejtettek rajtam.

Bármennyire is félreértés volt a sértés, ezek a sebek nehezen gyógyulnak majd…..

Másik gondom az édesanyám.

Anyu dolgozza fel legnehezebben a szakításom, - nem a volt párom miatt -, hanem, mert úgy érzi kisemmizett lettem. Pedig nem …, lehet, hogy anyagiakban nem látszik ez, de nekem mindennél fontosabb a BOLDOGSÁG, és anyu ezt nehezen érti meg. (pedig szenved ő is eleget) Értetlenségéből adódóan, hátam mögött piszkálja a volt párom, annak barátait, és mindenkit, akit úgy érez köze van a dologhoz. Persze minden szál a végén nálam köt ki, és fonódik össze.

Nehezen viselem ….. Tudom nekem szeretne jót, de én meg azt szeretném, ha megértene, és nem foglalkozna a dologgal. Úgy gondolom, minden a szakításom miatt adódó gond csak az enyém, és nekem kell megbirkózzak vele.

Utálom a helyzeteket, amikor a dolgai miatt beszélnem kell vele,helyre kell tegyem, hiszen nem szívesen bántom Őt ……, mindig sírás a vége.

Az életem pillanatnyilag a totális melankólia hangulatában telik …., legyen már VÉGE!!

„Megérintett a melankólia. Az ég hirtelen vérvörössé változott…Ott álltam remegve, és úgy éreztem, hogy egy hatalmas, végtelen sikoly hatja át a természetet.”


.

2010. augusztus 25., szerda

Megérte....


Mint minden ember felteszi magának azt a kérdést egy nagy döntés után, " Megérte-e?"
S ekkor elbizonytalanodva áll a válasz elé.
Ezt átérezve, mondom mindenkinek, bár kevesen olvassák ezt a blogot, de minden döntés mit meghozol megéri s így van nálam is minden mit eddig hoztam Megérte!
S kérdezik "miért"?
Erre egyszerű a válasz mert "én akartam így".
S ha nem akartam volna akkor nem tudtam volna milyen az amit most hozott nekem az élet! A boldogság!




.

2010. augusztus 21., szombat

A másik felem....



Megtaláltam a társam, a másik felem. Aki szeret a hibáimmal, a reggelente kócos fejemmel, gyűrött arcommal. Aki szeret morcosan, sírósan, és aki akkor is megölel és gyengéden feltölt magával, a folyton égő szerelmével, amikor a saját borús gondolataim miatt azt mondom, hogy hagyjon egy kicsit magamra. Akinek ilyenkor igaza van, és talán jobban ismer saját magamnál is és odabújik és el tudja kergetni a felhőket a szerelmével. Már nem leszek soha a régi....


.

A mérhetetlen boldogság...

- Annyira jó itt veled. Sosem voltam még ilyen boldog. Nem akarok elmenni innen. Szoríts magadhoz még erősebben és mondd újra, hogy Szeretsz. Sosem tudnék betelni vele

- Szeretlek! És hidd el nem is foglak elengedni soha. Ezt most megígérhetem. Örökké melletted leszek. Veled akarom eltölteni minden egyes napomat ebben az életben. Mióta ismerlek, úgy érzem megtaláltam a másik felem. Bújj ide.

- Milyen gyorsan ver a szíved. Ez miattam van? Szinte majd kiugrik. Remélem bírni fogja a megterhelést, mert még hosszú éveken át kell elviselned engem ugye tudod?

- Ez azt jelenti, hogy te is ugyanazt gondolod, mint én? Nem ijedsz meg, ha azt mondom, hogy veled akarom eltölteni életem hátralévő napjait? Úgy érzem révbe értem. Az állandó keresés véget ért, mert megtaláltalak. Megígérem neked, hogy örökké szeretni foglak.

- Ha bárki más mondta volna korábban biztosan megijedtem volna, de most nem. Veled nem. Boldog vagyok. Miattad. Ha rajtam múlik, így lesz, ezt megígérhetem. Most pedig add a kezed és hallgasd meg, hogyan kalimpál érted az én kicsi szívem.


.

Végre...




Bízok végre a jövőben. Érte és Vele lehetséges minden...



.

2010. augusztus 8., vasárnap

Igaz barátom vagy?

Ha a sírás határán vagyok, törődsz vele? Sírhatok a válladon?
Ha hívlak és kérlek, hogy gyere értem, mert valami történt,megteszed ??? (vagy szerzel nekem fuvart)?
Ugye nem csak akkor akarsz beszélni velem, ha unatkoznol?
Ha már csak egy nap lenne hátra az életemből;velem töltenéd ezt a napot????

A két szemed között kapcsolat van: Együtt pislognak, együtt mozognak együtt sírnak, együtt látják a
dolgokat,és együtt alszanak,de nem látják egymást;...ilyen a barátság is.


"Szándékod a motiváció, a motiváció a hit, a hit a béke, a béke a cél, a cél
a menny, és az élet, mint a kemény mag kín nélkül."



.

2010. augusztus 3., kedd

Igaz úton járj....

Mikor nem tudod miért fáj,
Amikor érzed, hogy szólni muszáj,
Akkor is, hogyha nincs esély,
Csak a saját utadon járj!

Mikor látod, hogy reménytelen,
Amikor tűrni vagy kénytelen,
Csak a saját utadat járd,
Még úgyis, ha fénytelen

Igaz úton járj, jutalmat ne várj!
Te csak indulj el és senkire soha ne várj!

Mindig tisztán élj és sose ígérj!
Te csak indulj el és semmit ne remélj!

Miért fáj minden ébredés?
Miért annyi a szenvedés?
Miért élünk ha tudjuk jól
Ez az egész egy tévedés?

Kinek hidd el hogy van miért?
Miért érzed, hogy semmit se ér?
A válasz még most is ott hever
Ott lenn az út szélén...

Igaz úton járj, jutalmat ne várj!
Te csak indulj el és senkire soha ne várj!

2010. július 28., szerda

Ahogy nem lehet.....


Nézd most minden a régi még
holnapra mondd, hogyan tűnik el?
Nézd most itt ez a pillanat
eltűnik és észre sem veszed!
Talán egy szó
éppen elég, ami bánt
a világ egy másik oldalán
ott van a szívem is
messzire ment a mától
olyan messze, olyan távol.

Szeress most úgy, ahogy nem lehet
ahogy nem lehetek veled!
Miért kellett, hogy megkívánjam
ugyanúgy ahogy elhibáztam!
Úgy ahogy nem lehet,
ahogy nem lehetek veled!
Istenem,
mondd hogy újra látom őt!!!
Még a végtelen előtt!
A végtelen előtt!

Nézd most a minden a semmiért
hirtelen hogyan tűnik el!
Nézd most az ígéret földjén állsz
de te észre sem veszed!!!!
Talán egy szó
éppen elég, ami bánt
a világ egy másik oldalán
ott van a szívem is
messzire ment a mától
olyan messze, olyan távol.

Szeress most úgy ahogy nem lehet
ahogy nem lehetek veled!
Ne szólj semmit mindent értek,
a szerelmet tudom te sem kérted,
úgy ahogy nem lehet
ahogy nem lehetek veled!!!
Istenem,
mondd hogy újra látom őt!!!

Az egészet letagadhatnánk,
hisz úgy teszünk mintha nem hallanánk,
hogy szerelemért kiállt a világ
és tudom jól,
de ha a tükörből vissza mosolygok
az nem hinném, hogy csak én vagyok
nem hinném hogy csak én.
Te is benne vagy, ugyanúgy!!!

...kellet hogy megkívánjam
itt a földi mennyországban
úgy ahogy nem lehet
ahogy nem lehetek veled!
Istenem,
mondd hogy újra látom Őt!
De még a végtelen előtt!!
A végtelen előtt!

FÁJ...


.

2010. július 9., péntek

Szerelem az...


"Szerelem az, amikor csendes nyugalommal csak átöleled és tudod, az életed is rábíznád. Mikor biztonságban érzed magad, és akármilyen baj ért, akármilyen zaklatott vagy mellette megnyugszol. Ahogy némán a szemedbe néz, és csak megszorítja a kezed...


Imádom ezt az érzést....

2010. július 8., csütörtök

Majd egyszer......



A remény hal meg utoljára,állítják bizton a nagy bölcsek.
Ha szemünk vággyal néz előre,
Reménykedve a boldogságban,
A jelen kínja sem fáj ma.
A kín is lehet boldogság,
Mert most vagy, most érezlek,
Csak elválaszt a távolság.


Mikor reggel azzal kelek,
Minden este azzal fekszem,
Hogy hiányod egyre mardos,
Csak álmomban ölel karom,
Ujjaim a semmit simítják,
Nem játszanak hárfahúron,
Gerinced ívén megpihenve.
Szemünknek villanása sem
Egyesül szivárványívben,
Incselkedő ajkunk nem éli meg
Éppen elcsókolt csók csodáját,
Nem égeti önfeledt vágy,
Akkor suttogom reménnyel
A bűvös két szót: Majd egyszer.


Majd egyszer!A hajnal veled ébred,
Az est veled múlik el.
Majd egyszer!Megéljük az élet csodáját,
Mit örök szerelmünk varázsa
Gyönyörűségesen széppé tesz.


Majd egyszer!Lehet csak húsz év múlva,
Mikor göcsörtös bottal együtt éljük életünk,
Mikor már csak a szemünk villanása rejti a csodát.
A közös élet csodáját,
Majd egyszer! Lehet.
Nem lehet! Biztosan tudom
Majd egyszer így lesz!



2010. június 29., kedd

Már hiányzol....



A vonat negyed órát késik.
Erre nem számítottunk...

Majd a vonat lassítva araszol.
Még fogom a kezed,
de már hiányzol.

Még érzem minden dobbanásod.
öleltelek, maradj még, - maradj kedves.

A sors akarta így, itt maradtál....,
(ma is mosolygok rajta, hogy hogyan:-))

De hamar eljött a másnap reggel,
még mindíg itt vagy, de már megint hiányzol
az érzés deja vu, a vonat késik....
Fogom a kezed, ölellek, maradj még....

A vonat lassít már,
és a rút idő kitépi szívemből a virágot,
mit szerettem eddig.
Fátyolos tekintetem rád emelem,
az ablak párás, – vagy a szemem ?
Ne, ne tudja meg senki,
most mit érzek bensőmben,
száz és száz láng éget,
marja lelkem ezernyi kéz.
Lassan kitépik szívemből ami szép.
Röpke pillanat illatát éreztem csak,
a vonattal együtt elindul...
Szememből árad egy kis patak,
szám sarkában érzem sós ízét.
Csak állok, és nézek a vonat után
szívem megszakad...,
Hiányzol....



.

2010. június 28., hétfő

Nem feledem.....

Nem akartam beléd szeretni, és nem hiszem, hogy Te is akartad volna. De amikor találkoztunk, mindketten éreztük, hogy nem tudunk tenni semmit az ellen, ami velünk történik. Egymásba szerettünk, minden különbözőségünk ellenére, és ezzel valami ritka és gyönyörű jött létre. Az én számomra az ilyen szerelem egyszer adatik meg az életben, ezért vésődött minden pillanata egyformán az emlékezetembe, s ezért nem feledem soha egyetlen másodpercét sem.


" Jól csak a szívével lát az ember......."




"- Isten veled - mondta a róka. - Tessék, itt a titkom.

Nagyon egyszerű: jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan. - Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.

- Az az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat.

- Az az idő, amit a rózsámra vesztegettem... - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.

- Az emberek elfelejtették ezt az igazságot - mondta a róka.

- Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél. Felelős vagy a rózsádért...

- Felelős vagyok a rózsámért - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse. "

2010. június 12., szombat

Sportnap


Egy évben egyszer általában így június közepe tájt, a munkahelyem szervez egy közösségi sport napot, jó kikapcsolódás ez, kaja, pia, és persze mindenek elött a sport.......
Az idő is jóóóó, sőt..., túl jó!
Amikor tehetem elmegyek, mint ahogy ma is. Ha már sportnap, akkor előszedtem a bicajt, és tekerés az erőműi lakótelepen sportpályájára.
Sok-sok kolega, gyerekeik, párjaik vannak már a pályán, különféle vetélkedők, ügyességi 10 próba, házi foci bajnokság a program.
Becserkésztem a közvetlen kolegáim, és kis csapatunk szuperül érezte magát.
A napsütés tett róla, hogy mindannyiunk teste vörös színben tündököljön:-))), -csak ne fájna ennyire-, de a hűsítés is megoldott volt. Tűzoltó autó (a gyerekek miatt) is vendég a pályán, nem kellett nekik könyörögni...., 2 tömlővel is locsoltak..., csak úgy fel az ég felé, majd a tömegbe:-)))
Nem voltam szívbajos én sem, fogtam magam, és beálltam a vízsugár elé:-))), jókat nevettünk!
Ruci megszáradt hamar, majd elérkezett a versenyek eredményhírdetése, először a gyerekek voltak a porondon, majd a kórházi csapatok.
A nap folytatódik tovább, egészen estig, amikor egy zenekar játszik majd élőben, lesz aztán mulatság.....
De sajnos ebből már kimaradok, haza kellett jönnöm, vár a munka:-((
Készülök is, indulnom kell lassan....

2010. május 30., vasárnap

Képzelet....



Elképzeltem, hogy egy pattogós gumilabda vagyok...sokféle színből állok, rugallmas gumiból.
Formámat kedvemre változtathatom, elkopni nemfogok, bár szétszakadhatok, hisz gumiból vagyok.
Ha erősen földhözcsapnak, én a magasba emelkedem...., majd újra becsapódom a földbe, valahol messze.... Bolyongok....
Keresem az utat, ahol megállhatok mozdulatlanul...majd ujra pattoghatok.
Sokat tűrő gumilabda vagyok.....
Szívesen játszanak velem, rugnak belém...., de én csak tűröm...tűröm, hisz gumiból vagyok!
Ha melegítenek viszont elolvadok.....



.

2010. május 29., szombat

Rajtad múlik.....


.....Hogy ki vagyok?
A legártatlanabb angyalod...
vagy a legkísértőbb démonod...
A barátod..vagy az ellenséged...
A szikrázó napsütés, ami beragyogja az életed...
vagy a sötét éjszaka amiben örökre elveszel...
A szerelmed, aki mellett minden nap fel akarsz ébredni...vagy
a szeretőd, akinek a szíve sosem lesz a Tiéd...
Egy elveszett kislány, akire vigyáznod kell... vagy egy harcos amazon, aki elsöpör Téged...
Hogy Neked ki
voltam... vagyok...leszek...
az csak rajtad múlik...


.

2010. május 28., péntek

Átlagos lány


"És lám, ez vagyok én: egy lány, aki elhiteti a haldoklóval, hogy van remény, aki megtanít egy felnőttet nevetni, és elhiteti a gyerekkel, hogy léteznek csodák. Aki bármikor odatartja a vállát egy megtört léleknek, aki akkor is mosolyog, ha mások mosolyognak rajta, aki nem hagyja sírni a maga körül lévőket, és aki addig nem hagy el, amíg szükséged van rá. És ez is én vagyok: aki eltűri, hogy minden cselekedete ellenére tőle sose kérdik, jól van-e? Miért olyan nyilvánvaló, hogy velem minden rendben van, hogy nekem nincsenek problémáim? Miért hiszik azt rólam, hogy tökéletes vagyok? Csak egy átlagos, szürke senki akarok lenni. Mert valójában az is vagyok."

.

Alkonyat

Leave Out All the Rest (Linkin Park)


Dreamed I was missing
You were so scared
But no one would listen
Cause no one else cared
After my dreaming
I woke with this fear
What am I leaving
When I'm done here
So if you're asking me
I want you to know


When my time comes
Forget the wrong that I've done
Help me leave behind some
Reasons to be missed
And don't resent me
And when you're feeling empty
Keep me in your memory
Leave out all the rest
Leave out all the rest


Don't be afraid
I've taking my beating
I've shared what
I've mean
I'm strong on the surface
Not all the way through
I've never been perfect
But neither have you
So if you're asking me
I want you to know


When my time comes
Forget the wrong that I’ve done
Help me leave behind some
Reasons to be missed
Don't resent me
And when you're feeling empty
Keep me in your memory
Leave out all the rest
Leave out all the rest


Forgetting
All the hurt inside
You've learned to hide so well
Pretending
Someone else can come and save me from myself
I can't be who you are


When my time comes
Forget the wrong that I’ve done
Help me leave behind some
Reasons to be missed
Don't resent me
And when you're feeling empty
Keep me in your memory
Leave out all the rest
Leave out all the rest


Forgetting
All the hurt inside
You've learned to hide so well
Pretending
Someone else can come and save me from myself
I can't be who you are
I can't be who you are


.

2010. május 21., péntek

A tárgyak használatra vannak, az emberek szeretetre!!!


Míg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ és vonalakat karcolt az autó oldalára. Haragjában, a férfi megfogta a gyermek kezét és többször ráütött, nem ismerve fel, hogy a francia kulccsal üti. A kórházban a gyermek elveszítette az összes ujját a többszörös törés miatt. Mikor a gyermek meglátta az apját, szemében fájó tekintettel kérdezte: Apa, mikor fognak visszanőni az ujjaim? Az apa felismerve tettének súlyát, szólni sem tudott. Visszament az autójához és többször belerúgott. Saját cselekedetétől feldúlva leült az autó elé és a karcolásokat nézte. A gyermek azt írta: SZERETLEK APA!

A tárgyak használatra vannak, az emberek szeretetre! A probléma a mai világban az, hogy az emberek vannak használva és a tárgyak szeretve. Legyünk tudatosak és tartsuk emlékezetünkben ezt a gondolatot: A tárgyak azért vannak, hogy használjuk, az emberek pedig hogy szeressük őket!

Mindenki jó...!??? Áááá...




Én már csak ilyen vagyok. Hiszek az emberekben. Nem vagyok cinikus és nem célozgatok aljas módon. Inkább hiszem, hogy jó az ember. Maximum újra meg újra csalódok bennük.

2010. május 18., kedd

Eltávolodás...:-((


A hétnek nincs olyan nevű napja, hogy - majd valamelyik nap. A halogatás az alkalom gyilkosa.


A gyilkosság már régen megtörtént, soha, de soha nem jön el az alkalom, mindíg van valami más ami fontosabb:-(( Sajnálom, hogy így alakul....
Talán nem adom fel...., ha másik fél is ezt szeretné.....



"Mert bár nem beszélünk róla, de megtörtént mi tudjuk
Csak két ismerős vagyunk kiknek volt még közös múltjuk
De vajon lesz e jövőnk, erre tőled várok választ
De ne is mondj még semmit ha az kételyeket támaszt."


.

2010. május 13., csütörtök

Születésnapodra szeretettel.......



Elmúlt ismét egy év.
Egy év az életedből, és egy év az enyémből.
Annyi mindent szeretnék írni, és mégis csak ülök-bámulok magam elé.
Fejemben sok-sok gondolat, az egy év történései, emlékei.....
Szavakba kellene foglalnom mindent, de hogy is lehet a "szeretetet" szavakba foglalni.....
Szeretném megköszönni, hogy megismerhettelek, magamhoz ölelhettelek, hogy hallhatom a hangod, és hogy így ahogy, de vagy nekem!

Szerettem volna valami szépet adni, egy emléket, amit csak én adhatok...., de mit is adhatnék én Neked.....

Miközben gondolkoztam...., nézelődtem, rátaláltam Tornay András: Születésnapodra szeretettel című versére. Ebből idéznék most.

Szeretném, ha álmaid győznének az önmagaddal vívott futóversenyben,
Szeretném, ha őszinte lennél magadhoz, s azokhoz, akiket neked szelidített meg az élet,
Szeretném, ha alázatod legyőzné a hazug világ elvárásait,
Szeretném, ha tudnál sírni és mások lelkébe örömöt imádkozni,
Szeretném, ha mélyre húzna kincskeresésed, s a felszín alatt találnád forrásaid,
Szeretném, ha hűséges tudnál lenni ahhoz, aki a legnagyobb szeretetét engedte átszögezni, egyszer, s csak érted tette,
Szeretném, ha tudnál vesztes is lenni, csak a reménységre vigyázz nagyon!
Szeretném, ha mindig tudnád, hogy sosem vagy egyedül.....
Szeretném, ha tudnád, hogy értékes és fontos vagy,
Szeretném, ha tudnád, hogy amikor alszol, hiányzol a világnak,
Szeretném, ha önmagad csak az igazán méltóval olvasztanád össze,
Szeretném, ha nevetve élnél!.....

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!
.

2010. május 12., szerda

Ápolók Nemzetközi Napja,- (keserű mint az epe)


Szeretni hivatását, pontosan együttműködni az orvossal és teljes lélekkel a beteg mellé állni, ez a három feladat, amelynek megvalósítására az igazi ápolónak törekednie kell....



1820-ban ezen a napon(1820. május.12) született Florence Nightingale brit ápolónő, a modern nővérképzés úttörő alakja, a viktoriánus korban a női választójogért harcoló polgári mozgalom jeles képviselője volt. Florence Nightingale a krími háborúban önkéntes ápolónőket toborzott; mentette, ápolta a sebesülteket, majd később ápolónőképző iskolát alapított. Rá emlékezve tartják az ápolónők nemzetközi napját.


A megfelelően képzett és kellő létszámú szakdolgozó megléte az egészségügyben pénzt és életeket menthet, miközben az ápolói létszámhiány világszerte a kritikushoz közelít.

"Magyarországon az ápolás tragikus helyzetben van! A munka melletti ápolóképzést végzettek száma évről évre csökken, pedig ők képezik ma az ápolónők 87 százalékát! Egyre kevesebb a nappali tagozatos ápolóképzésre járó hallgatók létszáma is, a főiskolai szintű diplomás ápolók hallgatói létszáma pedig a töredékére mérséklődött.

Senki nem tudja - hangsúlyozom: senki! -, hogy milyen éjszaka egy kórház! Éjszaka egy kórház hangulata más; kumulálódik a fájdalom, a rosszullét, az emberek baja! És a nappal sem könnyebb! Egy nővérnek hajnali négy órakor kell felkelni, hogy reggel fél hatra bent legyen a munkahelyén! Fél hattól hatig átveszi az osztályt, és hat órától 12 órát dolgozik este hatig! És ezt megismétli legalább négyszer egy héten! És ezeket az embereket 65 éves korukig akarják dolgoztatni! Nem tudják!

Gondolkozzunk el ezen! Meghalnak addig! "

(Dr. Nagy Kálmán orvos-professzor)


2010. május 3., hétfő

Ajtód vagyok....





Ajtód vagyok. Nyithatsz, csukhatsz,
átléphetsz rajtam bármikor
oda, ami csak mi vagyunk. És kiléphetsz onnan
bármikor. Amikor csak jössz: zárva találsz, érintésedre-
nyílóan, könnyen, zajtalanul.